Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego
Aktualności

Projektowanie treningów poznawczych - czy pamięć można wyćwiczyć?

Data dodania: 2021-06-16 13:37:00Czy spotkałeś się kiedyś z takim zagadnieniem, jak trening pamięci? Czy wiesz, że pamięć jest jedną z funkcji poznawczych ludzkiego umysłu? Codziennie dociera do nas tysiąc różnych informacji i coraz częściej zdarza się, że zapominamy o najważniejszych z nich. Okazuje się, że nasza pamięć działa podobnie jak mięśnie – tylko systematyczny „ruch” sprawi, że będzie ona w doskonałej kondycji. W taki sposób zachowują się również inne funkcje poznawcze: spostrzeganie, uwaga i rozumowanie. Najnowszy kurs "Projektowanie treningów poznawczych w grupach osób w wieku senioralnym" porusza te ważne zagadnienia i odpowiada na pytania o zasady skutecznego konstruownia i prowadzenia treningów pamięci dla seniorów.

Czytaj całość

Behawiorystyka - ku lepszemu zrozumieniu zwierząt

Data dodania: 2021-06-15 12:09:30

Coraz więcej osób decyduje się przygarnąć pod swój dach zwierzaka. I chociaż sama jego bliskość sprawia ogromną radość, to opieka nad nim wymaga ogromnej odpowiedzialności i wielu wyrzeczeń.
Zrozumienie potrzeb i zachowań czworonożnych pupili jest sprawą kluczową. Z pomocą przychodzi więc, budząca coraz większe zainteresowanie, behawiorystyka zwierząt.

Czytaj całość

E-kursy w dobrej cenie!

Data dodania: 2021-08-24 13:38:43Zapraszamy do wzięcia udziału w promocji "E-kursy w dobrej cenie"

Czytaj całość

Czy szczęścia można się nauczyć?

Data dodania: 2021-03-29 12:56:27W ostatnich latach tematyka szczęścia podbija świat nauki. Dzięki pracy naukowców reprezentujących różne dziedziny i podejścia, mamy już całkiem niezłe pojęcie o tym, co prowadzi do udanego i przyjemnego życia. Przełomem w myśleniu o tym najważniejszym życiowym zagadnieniu było odkrycie, że szczęście nie jest ściśle powiązane z dochodami, dobrami materialnymi ani też cechami demograficznymi. Zmiana sposobu myślenia o szczęściu zapoczątkowała prawdziwy wysyp teorii na temat tego, czym jest owo szczęście oraz praktycznych sposobów na jego osiąganie. Okazało się bowiem, że w znacznym stopniu poczucie bycia szczęśliwym zależy od nas samych i podejmowanych przez nas działań.

Czytaj całość

Jak to w końcu jest z tą pomocą nauczyciela w przedszkolu - czy musi mieć wykształcenie pedagogiczne?

Data dodania: 2020-05-08 12:25:21

W ofercie edukacyjnej Centrum Rozwoju Personalnego znajduje się kurs online "Asystent nauczyciela w przedszkolu".
Osoby zainteresowane rozpoczęciem kursu pytają nas o wymagania jakie muszą spełniać, aby ubiegać się o pracę w tym charakterze.
Nie mam wykształcenia pedagogicznego, czy jak zrobię u was kurs, to będę mogła pracować w przedszkolu? – słyszymy najczęściej.
Trudno się dziwić, że zainteresowani pytają. W  Internecie panuje w tej kwestii ogromny chaos informacyjny. Postanowiliśmy zwrócić się o pomoc w rozstrzygnięciu sprawy do kancelarii prawnej. Opinia radcy prawnego jest jednoznaczna.

Czytaj całość
?>

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.