Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Aktualności

Czy szczęścia można się nauczyć?

Data dodania: 2021-03-29 12:56:27W ostatnich latach tematyka szczęścia podbija świat nauki. Dzięki pracy naukowców reprezentujących różne dziedziny i podejścia, mamy już całkiem niezłe pojęcie o tym, co prowadzi do udanego i przyjemnego życia. Przełomem w myśleniu o tym najważniejszym życiowym zagadnieniu było odkrycie, że szczęście nie jest ściśle powiązane z dochodami, dobrami materialnymi ani też cechami demograficznymi. Zmiana sposobu myślenia o szczęściu zapoczątkowała prawdziwy wysyp teorii na temat tego, czym jest owo szczęście oraz praktycznych sposobów na jego osiąganie. Okazało się bowiem, że w znacznym stopniu poczucie bycia szczęśliwym zależy od nas samych i podejmowanych przez nas działań.

Czytaj całość

Jak to w końcu jest z tą pomocą nauczyciela w przedszkolu - czy musi mieć wykształcenie pedagogiczne?

Data dodania: 2020-05-08 12:25:21

W ofercie edukacyjnej Centrum Rozwoju Personalnego znajduje się kurs online "Asystent nauczyciela w przedszkolu".
Osoby zainteresowane rozpoczęciem kursu pytają nas o wymagania jakie muszą spełniać, aby ubiegać się o pracę w tym charakterze.
Nie mam wykształcenia pedagogicznego, czy jak zrobię u was kurs, to będę mogła pracować w przedszkolu? – słyszymy najczęściej.
Trudno się dziwić, że zainteresowani pytają. W  Internecie panuje w tej kwestii ogromny chaos informacyjny. Postanowiliśmy zwrócić się o pomoc w rozstrzygnięciu sprawy do kancelarii prawnej. Opinia radcy prawnego jest jednoznaczna.

Czytaj całość

Nowy zawód - nowa praca. Zostań WA

Data dodania: 2020-05-01 20:57:25


Jak rozpocząć pracę w zawodzie wirtualnej asystentki, jak sprawdzić czy jest on dla mnie, jak szukać klientów i zdobyć pierwsze zlecenia
- podpowiedzi znajdziesz w najnowszym kursie online "Wirtualna asystentka" od CRP we Wrocławiu
 

Czytaj całość

Słowa, które dodają sił

Data dodania: 2019-11-30 12:39:47


Wybierz liczbę od 1 do 21 i odczytaj słowa, które dodadzą Ci wewnętrznej siły. Czasami słowa, zdania, cytaty gdzieś przeczytane czy usłyszane potrafią trafić w samo sedno nas samych. Czasami są odpowiedzią, której poszukujemy, inspiracją, przyczynkiem do głębokiej refleksji prowadzącej do zmiany własnego sposobu myślenia. Proponujemy andrzejkową zabawę. Wystarczy wybrać liczbę od 1 do 21 i odczytać słowa jej przypisane. Następnie, trzeba zastanowić się, czy przeczytana myśl odnosi się w jakikolwiek sposób do naszych własnych doświadczeń, czy możemy wyciągnąć z nich coś dla siebie, czy płynie z nich przakaz, nad którym warto pomyśleć.
Można także prześledzić całą listę i znaleźć swój ulubiony cytat.
Miłej zabawy!

Czytaj całość

Kosmetologia jutra?

Data dodania: 2019-11-21 13:22:35

 


Pojęcie holizmu w ostatnim czasie zyskało na popularności. Wszystko co holistyczne stało się tak pożądane, że obecnie możemy usłyszeć o holistycznej medycynie, holistycznej fizjoterapii, holistycznej pedagogice, holistycznej muzykoterapii czy holistycznym rozwoju. Termin ten funkcjonuje także w obszarze kosmetologii i kosmetyki. Gabinety oferujące holistyczne rytuały cieszą się zainteresowaniem świadomych, wyedukowanych i wymagających klientek. Coraz częściej od swoich kosmetyczek oczekują one nie tylko profesjonalizmu w doborze i wykonaniu zabiegu, ale także holistycznej opieki. Co to właściwie znaczy?
 

Czytaj całość

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.