Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Aktualności

Nowy kurs online: Zatrzymaj tę złość – techniki samokontroli i zachowania spokoju

Data dodania: 2024-01-23 16:07:43

Z radością informujemy o uruchomieniu nowego kursu online „Zatrzymaj tę złość – techniki samokontroli i zachowania spokoju”, który został stworzony, aby pomóc osobom w różnym wieku w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami, takimi jak złość, irytacja czy zdenerwowanie. Ten kurs, oparty na sprawdzonych technikach terapeutycznych Arnolda Goldsteina (Trening Zastępowania Agresji), jest idealny dla każdego, kto chce nauczyć się efektywnie zarządzać swoimi emocjami.

Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami?

Negatywne emocje, takie jak złość, smutek, lęk czy frustracja, są naturalną częścią ludzkiego doświadczenia, ale ważne jest, aby nauczyć się z nimi właściwie obchodzić. Kluczem do zarządzania negatywnymi emocjami jest ich rozpoznawanie i akceptacja jako sygnałów, które mogą wskazywać na potrzeby czy problemy do rozwiązania. Bardzo ważne znaczenie ma rozpoznawanie wyzwalaczy złości w codziennym życiu i stosowanie monitów, które pomagają zatrzymać negatywną reakcję przed jej eskalacją. Zrozumienie sytuacji, osób lub zdarzeń, które wywołują negatywne emocje, pozwala na lepsze przygotowanie i zastosowanie skutecznych strategii, aby zapobiegać niekontrolowanym wybuchom złości i innych negatywnych emocji.
 
Błędne koło złości


Uczestnicy kursu uczulani są na tzw. błędne koło złości. Tworzy się ono wówczas, gdy zdenerwowani, przepełnieni frustracją stajemy się wyzwalaczem złości dla innych ludzi. Ci ludzie, zdenerwowani przez nas, stają się wyzwalaczami dla kolejnych – najbliżsi dostają rykoszetem. I tak błędne koło złości toczy się w najlepsze, a relacje stają się coraz bardziej napięte. Jak pisze autorka kursu Jadwiga Litwin: Warto się zastanowić się nad sytuacją, w której uruchomiłeś bądź też byłeś/aś jednym z elementów błędnego koła. Czy Twoje zachowanie było celowe? Czy potem żałowałeś? Przerwanie błędnego koła złości wymaga świadomej pracy nad własnymi emocjami i reakcjami, takimi jak rozwijanie umiejętnośći odczytywania sygnałów płynących z ciała – w chwili przypływu złości, a także radzenia sobie ze złością np. poprzez stosowanie reduktorów, czyli czynników mających na celu obniżenie napięcia w ciele.
 
Trening Zastępowania Złości

W ramach kursu uczestnicy poznają proste, ale sprawdzone metody kontroli złości oraz techniki rozwiązywania konfliktów. Program został zaprojektowany, aby nie tylko pomóc w hamowaniu negatywnych emocji, ale także rozwijać umiejętności budowania pozytywnych, zdrowych relacji i efektywnego radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych.
 
Na czym polega hamowanie emocji?


Hamowanie emocji odnosi się do procesu świadomego kontrolowania i ograniczania wyrażania swoich uczuć. Jest to umiejętność, która może być ważna w wielu sytuacjach społecznych i zawodowych, gdzie nadmierny wyraz emocji może być nieodpowiedni lub szkodliwy. To ważna kompetencja , która pomaga w zachowaniu równowagi emocjonalnej i skutecznym funkcjonowaniu w życiu codziennym. Należy jednak pamiętać, że zdrowe zarządzanie emocjami nie oznacza ich ciągłego tłumienia, ale raczej odnalezienie zrównoważonego sposobu na ich wyrażanie i zachowanie spokoju.
 
Zapraszamy do udziału w kursie, który stanowi doskonałą okazję do rozwoju i poprawy jakości swojego życia osobistego i zawodowego.
Więcej o programie kursu
 

    Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.