Podstawy neuropsychologii i diagnozy neuropsychologicznej Kurs online z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Podstawy neuropsychologii i diagnozy neuropsychologicznej

O kursie:
Diagnoza neuropsychologiczna korzysta z interdyscyplinarnego dorobku wielu dziedzin, m.in. neurologii klinicznej, psychiatrii, kognitywistyki, językoznawstwa, jednak sama w sobie stanowi rodzaj diagnozy psychologicznej. Podstawowym celem diagnozy neuropsychologicznej jest scharakteryzowanie związku między zachowaniem osoby badanej a stanem jej mózgu - na tej podstawie możemy określić mechanizm pojawiających się dysfunkcji, co umożliwia zaplanowanie adekwatnych form pomocy, np. rehabilitacji neuropsychologicznej lub pomocy psychologicznej. W niniejszym kursie uczestnicy zapoznają się z procesem diagnozy neuropsychologicznej, jej procedurami oraz technikami diagnostycznymi. Dodatkowo omówiono kwestie związane z afazją, apraksją, agnozją, urazami mózgu oraz otępieniami.

UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończneiu kursu nie nadaje kwalifikacji wymaganych przez przepisy prawa. Kurs został opracowany z poszanowaniem zasad ochrony prawnej metod i narzędzi psychologicznych, które mają na celu między innymi zapobieganie stosowania ich przez osoby niebędące psychologami, tj. osoby nieposiadające odpowiedniego przygotowania merytorycznego do ich wykorzystania. W związku z powyższym, w materiałach kursowych nie udostępniamy narzędzi i testów zarezerwowanych dla specjalistów, ani jakichkolwiek informacji o metodach obliczania i interpretowania wyników.

Kurs opracowała Katarzyna Stefanek, absolwentka kognitywistyki oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalizacja psychologia kliniczna i psychologia zdrowia. Uczestniczyła w projekcie „Psychologia Trzeciego Wieku”, którego celem było podniesienie kompetencji w zakresie opieki nad osobami starszymi. Doświadczenie zdobywała w licznych ośrodkach, zajmujących się przede wszystkim wspieraniem osób starszych. Prowadzi treningi pamięci skierowane do seniorów, a jej zainteresowania zawodowe skoncentrowane są na zagadnieniach związanych z psychologią poznawczą.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • charakterystyki i celów diagnozy neuropsychologicznej;
 • procedur oraz technik diagnostycznych;
 • doboru technik diagnostycznych;
 • typologii afazji, apraksji oraz agnozji;
 • urazów mózgu i otępienia - ich etiologii, diagnostyki, typologii oraz profilaktyki
 • przeprowadzania wywiadu neuropsychologicznego.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Wprowadzenie do diagnozy neuropsychologicznej
 • Moduł 2: Diagnoza neuropsychologiczna - procedury, metody, rehabilitacja
 • Moduł 3: Objaw, syndrom i zaburzenia wyższych funkcji poznawczych
 • Moduł 4: Urazy mózgu
 • Moduł 5: Otępienie
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
250 zł
159 zł
Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN (MEiN)

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Zdrowie, dieta”

1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Bardzo pomocny kurs
Dobry sposób na odświeżenie wiadomości
Szeroki zakres wiedzy. Polecam
Bardzo ciekawe treści, przejrzyście i przystępnie napisane, natomiast mogłoby być ich więcej.
Ciekawy kurs
Dobre materiały szkoleniowe, wiedza dostarczona w pigułce. Łatwa obsługa strony.
Polecam
Szczerze POLECAM !!! Bardzo ciekawe kursy i moduły . Z przyjemnością ukończyłam drugi i z pewnością nie ostatni. Pozdrawiam.
DZIEŃ DOBRY.Nie otrzymałam certyfikatu z zakresu szkolenia TRENING ODPORNOŚCI I SIŁY PSYCHICZNEJ.
Ostatnio przesłaliście mi Państwo certyfikat z poprzedniego szkolenia - z neuropsychologii.Proszę sprawdzić i przesłać właściwy
Dnia 14 lutego 2024 10:19 CRP Wrocław Biuro napisał(a):

Dzień dobry,
Zwiększyło to moją wiedzę.Jestem zadowolona
Przyjemny i uporządkowany w wiedzę kurs, intuicyjny.
Polecam kursy od Was, można do nich wracać rozwiązywać, poszerzać swoją wiedzę z interesującego nas zakresu. Na prawdę warto. Z całego serca polecam. Pozdrawiam i na pewno jeszcze nie raz skorzystam.
Szkolenie dało dużo materiału do pracy własnej- tego oczekiwalem :)
Polecam!
Szkolenie było bardzo pomocne. Wszystkie informacje były przedstawione w sposób jasny i logiczny. Informacje zdobyte podczas szkolenia na pewno będą bardzo przydatne i użyteczne podczas pracy. Dziękuję za możliwości poszerzenia mojej wiedzy.

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.