Kurs Behawiorystyka zwierząt - Centrum Rozwoju Personalnego

Behawiorystyka zwierząt towarzyszących

O kursie:
Kurs jest przeglądem narzędzi i najważniejszych metod pracy behawiorysty. Pozwala w odmienny niż dotychczas sposób spojrzeć na czworonogi, które towarzyszą nam coraz częściej w życiu codziennym i potrafią wspierać nas w każdym momencie. Uczestnicy mogą przekonać się, jak ważną rolę w prezentowanych zachowaniach zwierząt odgrywa ich psychika i emocje. Nabędą praktyczne umiejętności i podstawową wiedzę z zakresu komunikacji z czworonogami. Dowiedzą się, w jaki sposób dobierać odpowiednią metodę pracy do danego zwierzęcia. 
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.

Kurs opracowała Magdalena Świątkowska, behawiorysta zwierząt COAPE, praktyka behawiorysty w Strefa Psa w Lublinie, ukończyła kursu dyplomowy „Advanced Diploma in Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training” w Centre of Applied Pet Ethology. Współpracuje z WSPiA w Lublinie w zakresie prowadzenia kursów i szkoleń w tematyce behawiorystyki zwierząt towarzyszących. Miłośniczka molosów, prywatnie właścicielka bokserki o imieniu Tosia.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • ewolucji socjalnej psów i kotów;
 • rozwoju psów i kotów na poszczególnych etapach ich życia;
 • komunikacji międzygatunkowej oraz wewnątrzgatunkowej;
 • doboru metod pracy z psem agresywnym, reaktywnym, lękliwym i nieśmiałym;
 • form alternatywnych w behawiorystyce.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Wstęp do behawiorystyki
 • Moduł 2: Komunikacja wewnątrzgatunkowa i międzygatunkowa
 • Moduł 3: Behawiorysta – narzędzia i metody pracy
 • Moduł 4: Problematyczne zachowania u psów – analiza od strony behawioralnej
 • Moduł 5: Wspomaganie nawiązywania właściwych relacji człowiek – zwierzę towarzyszące. Formy alternatywne
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
200 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Mogą Cię też zainteresować kursy:
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Kursy hobbystyczne”

1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Jestem bardzo zadowolona z kursów. Materiały bardzo dobrze przygotowane, a kurs można realizować w dostępnym dla siebie czasie.
Ogólnie kurs całkiem fajny, tylko zabrakło mi jednej, ale to dość mega ważnej rzeczy w tym kursie, a mianowicie opis jak pracować np. z psem z zaburzeniami lękowymi, co robić gdy pies ciągnie na smyczy.
Chodzi mi o taką bardziej praktyczną wiedzę jak faktyczne działać z psem z danym zaburzeniem i jak je diagnozować.
Byłoby super gdyby to zostało dodane do kursu
Kursant z województwa łódzkiego
starstarstarstarstar
Jestem bardzo zadowolony z możliwości dokształcenia się w takiej formie, która nie koliduje z moją pracą zawodową, rodziną i szkołą. POLECAM!
Wg. mnie szkolenie merytoryczne. Przemyślana i dobrze stworzona platforma internetowa. Kontakt bez problemów. Ogólnie jestem zadowolony i mogę pocić z czystym sumieniem :)
Kurs z podstawą wiedzą na temat psów i kotów. W sam raz dla osób, które chcą "od czegoś" zacząć dalsze samokształcenie. Po tym jednym kursie nie staniecie się behawiorystami, ale może być to świetny początek przygody.
Dobre, merytoryczne uzupełnienie wiedzy. Warto przerobić ten kurs dla usystematyzowania wiedzy po kursie zawodowym
Podstawowa wiedza niezbędna do zaczęcia kształcenia się w kierunku behawiorystyki. Przyjemnie i czytelnie przedstawiona.
Kurs bardzo fajny jako podstawa dla osoby, która chce się dalej w tym kierunku szkolić lub jako dodatkowa wiedza dla technika weterynarii. Dużo ciekawych informacji. Czytanie tego sprawia przyjemność i samo wchodzi do głowy.
Bardzo fajny kurs, szkoda że macie tylko 2 kursy o zwierzętach. Chętnie bym jeszcze jakieś zrobiła :)
Super
Bardzo ciekawy i pouczający kurs. Świetny wstęp do zagadnień behawiorystycznych ale kurs też ciekawy dla osób będących już w świecie kynologicznym latami ale chcącym uszeregować i zmodernizować swoją wiedzę. Polecam
Wszystko jasne i przejrzyste. Bardzo polecam.
Dobra komunikacja. Rzetelnie przygotowane materiały. Polecam.
Kurs dobry na początek dla usystematyzowanie wstępnej wiedzy
Bardzo fajny kurs. Rzeczowy. Ale brakuje mi konkretnych przykładów jak pracować z danym problemem u psa. Czekam na więcej kursów o takiej tematyce.
Świetny kurs, bardzo łatwy w odbiorze, dzięki czemu nie było problemu z przyswojeniem wiedzy :) na pewno nie będzie to mój jedyny kurs tutaj

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.