Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Zaburzenia psychosomatyczne i akceptacja ciała

O kursie:
Kurs Zaburzenia psychosomatyczne i akceptacja ciała online pozwala zrozumieć, w jaki sposób ciało komunikuje swoje potrzeby, jak możemy interpretować różnorodne objawy fizyczne.  Ciało jest przecież integralną częścią naszego doświadczenia życiowego, niczym kompas wskazuje nam drogę do dobrostanu, dostarcza cennych wskazówek dotyczących naszego zdrowia i emocji. Dzięki przedstawionym tu informacjom, uczestnicy dowiedzą się, jak być uważnym na sygnały z ciała i jak je odczytywać. Pomocne będą w tym przedstawione przez autorkę autentyczne historie osób, z którymi spotkała się w swojej praktyce psychologicznej. Ponadto autorka przedstawia praktyczne ćwiczenia, które sama stosuje w pracy z pacjentami, których powodem wizyty w gabinecie są zaburzenia psychosomatyczne. Te techniki uczestnicy mogą zastosować osobiście lub we współpracy z innymi.

Kurs opracowała Alicja Kłos, ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW oraz studia z obszaru Negocjacji i Mediacji na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS. Obecnie jest w trakcie realizacji szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integratywnym i studiów z dziedziny seksuologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z poradniami psychologicznymi i prywatnymi placówkami psychoterapuetycznymi. Posiada również wieloletnie doświadczenie w biznesie jako HR-owiec w różnorodnych branżach w sektorach prywatnych.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • zaburzenia psychosomatyczne - kryteria, symptomy;
 • objawy cielesne związane z emocjami;
 • emocje w zaburzeniach psychosomatycznych;
 • techniki regulowania emocji;
 • metody i techniki w pracy z zaburzeniami psychosomatycznymi;
 • samoświadomość ciała.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Wprowadzenie do psychosomatyki
 • Moduł 2: Objawy emocji w ciele i granice człowieka
 • Moduł 3: Samoświadomość w pracy z zaburzeniami psychosomatycznymi
 • Moduł 4: Samoakceptacja jako kluczowy aspekt w pracy z zaburzeniami psychosomatycznymi
 • Moduł 5: Metody i techniki pracy z zaburzeniami psychosomatycznymi
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
200 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Psychologia i rozwój osobisty”

1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Świetne szkolenie
Super szkolenie za dobrą cenę
Wszystkie kursy związane z psychologią są bardzo pomocne i świetnie napisane. Aczkolwiek ten kurs jest najlepszy ze wszystkich:)) Polecam
Bardzo fachowa wiedza. Wiele się dowiedziałam na temat interesujących mnie kwestii. Kurs i prezentacje bardzo rzetelnie przygotowane, w sposób zrozumiały, profesjonalny i przystępny. Dziękuję :-)

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.