Terapia dziecka z autyzmem - wybrane modele Kurs online z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Terapia dziecka z autyzmem - wybrane modele

O kursie:
Autyzm dziecięcy jest zaburzeniem neurorozwojowym, które zaczyna się we wczesnym dzieciństwie i trwa całe życie. W terapii autyzmu każde dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia, nie ma też jednej, określonej metody terapii, która byłaby odpowiednia dla każdego dziecka. W niniejszym kursie przedstawiamy trzy podejścia w terapii dzieci ze spektrum autyzmu: behawioralne, społeczno-rozwojowe i oparte na strukturze. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w materiałach, usystematyzują wiedze na temat terapii dzieci ze spektrum autyzmu, pogłebią refleksje teoretyczne i będą okazją do porównania konkretnych modeli.
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.
Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • metod i programów terapeutycznych w wybranych modelach;
 • rozwijania obszarów deficytowych osób z ASD;
 • kształtowania kompetencji społecznych i komunikacyjnych osób z ASD;
 • rozpoznawania specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci z autyzmem.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Charakterystyka dzieci ze spektrum autyzmu w trzech obszarach funkcjonowania
 • Moduł 2: Przegląd metod terapii dzieci z autyzmem
 • Moduł 3: Podejście behawioralne
 • Moduł 4: Podejście rozwojowo-społeczne
 • Moduł 5: Podejście oparte na strukturze
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Kurs bardzo pomocny, polecam
Super kurs, wszystko jasne i klarowne plus slajdy nie są nudnym ciągłym tekstem, przez co chce się je czytać, polecam serdecznie
Polecam.
Super
Bardzo polecam kurs "Terapia dziecka z autyzmem - wybrane modele". Materiały są bardzo pomocne w pracy z dziećmi.
Bardzo wartościowy kurs.
Świetne kursy!!! To już mój kolejny w CRP. Materiały bardzo ciekawe, napisane prostym, zrozumiałym językiem. Naprawdę polecam!!!
Kurs przygotowany świetnie. Przedstawiony materiał, który podzielony jest na moduły, zawiera bardzo dużo informacji przydatnych do pracy z dzieckiem autystycznym. Organizatorzy kursu, bardzo rzetelni, kontakt bardzo dobry, szybko i chętnie służą odpowiedzią na pytania. Na pewno jeszcze skorzystam z usług. Jak najbardziej polecam!!!
Kurs ciekawy z rzetelnie przygotowaną prezentacją. Wygodny sposób dokształcenia się. Dokumenty przesłane bezproblemowo, na pewno jeszcze skorzystam. Polecam.
godne polecenia, materiały ciekawe,
Jestem bardzo zadowolona z kursów. Skończyłam już kilka i na pewno nie poprzestane na tym. Kursy są bardzo pomocne oraz bardzo ciekawe
Poszerzają nasze możliwości. Bardzo serdecznie polecam.
Polecam
Dużo przydatnej wiedzy - jasny przekaz, ciekawe przykłady, zbiór najistotniejszych informacji. Polecam , przede mną kolejny kurs ️
Bardzo dobry kurs
Polecam, to już kolejny mój kurs z Centrum Rozwoju Personalnego... warto ;-)

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.