Terapia dziecka z autyzmem - wybrane modele Kurs online z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Terapia dziecka z autyzmem - wybrane modele

O kursie:
Autyzm dziecięcy stanowi wyjątkowe wyzwanie, będąc zaburzeniem neurorozwojowym, które manifestuje się we wczesnym dzieciństwie i towarzyszy jednostce przez całe życie. Kluczowym elementem skutecznej terapii autyzmu jest uznawanie, że każde dziecko jest unikalne, posiadając indywidualne potrzeby i cechy. Warto zrozumieć, że nie istnieje uniwersalna metoda terapeutyczna, która byłaby idealna dla każdego dziecka z autyzmem. W naszym kursie szczególną uwagę poświęcamy trzem różnym podejściom w terapii dzieci ze spektrum autyzmu: behawioralnemu, społeczno-rozwojowemu oraz opartemu na strukturze. W kontekście terapii dzieci z autyzmem, słowa takie jak "terapia dzieci z autyzmem", "terapia dla dzieci z autyzmem" oraz "autyzm terapia" stają się kluczowe. Te trzy podejścia, behawioralne, społeczno-rozwojowe i oparte na strukturze, ukierunkowane są na indywidualne potrzeby każdego dziecka. Terapia behawioralna koncentruje się na modyfikacji zachowań, terapia społeczno-rozwojowa rozwija umiejętności społeczne, a terapia oparta na strukturze wprowadza porządek i rygor czasowy.

W naszym kursie nie tylko dostarczamy informacji na temat tych trzech podejść, ale również staramy się usystematyzować wiedzę na temat terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Mamy nadzieję, że prezentowane materiały nie tylko pomogą zrozumieć konkretną problematykę, ale również pobudzą do refleksji teoretycznych. Kurs stanowi doskonałą okazję do porównania różnych modeli terapeutycznych, co może znacząco wspomóc w wyborze najbardziej odpowiedniej strategii terapeutycznej dla konkretnego przypadku.

UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.
Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • metod i programów terapeutycznych w wybranych modelach;
 • rozwijania obszarów deficytowych osób z ASD;
 • kształtowania kompetencji społecznych i komunikacyjnych osób z ASD;
 • rozpoznawania specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci z autyzmem.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Charakterystyka dzieci ze spektrum autyzmu w trzech obszarach funkcjonowania
 • Moduł 2: Przegląd metod terapii dzieci z autyzmem
 • Moduł 3: Podejście behawioralne
 • Moduł 4: Podejście rozwojowo-społeczne
 • Moduł 5: Podejście oparte na strukturze
1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Bardzo inspirujący kurs
Jestem bardzo zadowolona z kursu.
Bardzo mi się podobało
Świetny kurs , polecam z całego serca! Najlepsza decyzja w życiu :)
Bardzo dobry kurs dużo przydatnych informacji przekazanych w prosty i zrozumiały sposób .Napewno nie będzie to mój ostatni kurs ️Bardzo polecam
wszystko super
Jestem zadowolona w procesu edukacji
Jestem bardzo zadowolona z odbytego kursu, wiele ciekawych i pomocnych materiałów, które przydadzą się w pracy. Polecam.
Kurs w łatwej i przyjemnej formie :) konkretnie i przejrzyście wszystko przygotowane :) z przyjemnością skorzystam z kolejmych kursów :) "Terapia skoncentrowana na rozwiązaniu" już czeka na na rozpoczęcie :)
Wszystko przebiegło bardzo sprawnie pod względem organizacyjnym. Szkolenie jest umiejętnie przygotowane. Formuła online pozwala na wygodne korzystanie w każdym momencie i z każdego miejsca.
Kurs „Terapia dziecka z autyzmem – wybrane modele” wyczerpuje temat. Poszczególne zagadnienia przedstawione zostały w sposób czytelny. Moje dotychczasowe wiadomości zostały usystematyzowane oraz bardzo poszerzone.
Jestem bardzo zadowolona z kursu. Napewno skorzystam z innych tematów
Bardzo profesjonalny, dużo ważnych przydatnych informacji
Polecam. Bardzo dobra współpraca, wiele cennych informacji i treści.
Polecam. Wszystko jasno i dokładnie opisane, podane przykłady w każdym temacie.

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.