Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Rewalidacja i terapia dziecka ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym – praktyczne wskazówki

O kursie:
Kurs online Rewalidacja i terapia dziecka ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym – praktyczne wskazówki  dedykowany jest specjalistom, nauczycielom i terapeutom, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z dziećmi autystycznymi. Najwięcej cennych informacji i praktycznej wiedzy mogą czerpać z niego osoby, którym zależy na wspieraniu dzieci ze spektrum autyzmu na wielu płaszczyznach, po to, by ułatwić im funkcjonowanie na co dzień. Najważniejszym celem kursu jest wyposażenie uczestników w wiedzę dotyczącą metod i technik terapeutycznych wykorzystywanych w pracy psychologiczno-pedagogicznej, dzięki którym dzieci ze spektrum autyzmu mogą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne, społeczne i poznawcze.

Dzięki informacjom zbobytym w kursie uczestnicy będą mogli lepiej wspierać dzieci w ich rozwoju, tworząc bardziej inkluzywne i dostosowane do indywidualnych potrzeb środowisko edukacyjne. Będą lepiej przygotowani do identyfikowania i reagowania na specyficzne wyzwania, z jakimi mogą się spotkać dzieci, oraz do adaptowania metod i strategii w zależności od zmieniających się potrzeb i okoliczności.

Autorka kursu, doświadczona terapeutka dziecięca pracująca z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, opisuje wykorzystywane przez siebie praktyki, których celem jest stymulowanie i usprawnianie funkcji odpowiedzialnych za rozwój psychomotoryczny dziecka w zakresie: rozwoju emocjonalnego, funkcji poznawczych, percepcji wzrokowej, słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej i wzrokowo-ruchowo-słuchowej, a także motoryki dużej i małej. Ponadto radzi, jak efektywnie dobierać różnorodne metody terapeutyczne i jak dostosowywać środowisko edukacyjne do potrzeb dziecka. Dostarcza wielu inspiracji, które z łatwością można wykorzystać w pracy terapeutycznej, podsuwa pomysły na materiały dydaktyczne, które można wykonać niewielkimi kosztami samodzielnie.

 

Kurs opracowała Marta Jaromska, pedagog specjalny, praktyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, takimi jak autyzm, zespół Downa, wady genetyczne, niepełnosprawność intelektualna, niepełnosprawność sprzężona, opóźniony rozwój mowy, afazja.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • specyfika funkcjonowania dzieci ze spektrum autyzmu;
 • obszary podlegające wczesnej stymulacji;
 • specyfika rozwijania się poszczególnych funkcji (wzrokowych, słuchowych, ruchowych) oraz ich koordynacji;
 • planowanie pracy terapeutycznej;
 • określenie celów poszczególnych ćwiczeń;
 • określenie poziomu funkcjonowania dziecka oraz strefy najbliższego rozwoju;
 • przygotowanie pomocy terapeutycznych.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Nie patrzy, nie słucha, nie mówi – rozpoczęcie pracy z dzieckiem autystycznym w wieku przedszkolnym
 • Moduł 2: Stymulacja funkcji wzrokowych
 • Moduł 3: Stymulacja funkcji słuchowych
 • Moduł 4: Stymulacja funkcji ruchowych oraz integracja funkcji ruchowo- wzrokowo-słuchowych
 • Moduł 5: Logiczne myślenie, analogie i wnioskowanie
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
210 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN (MEiN)

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Edukacja, kompetencje rodziców”

1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Gorąco polecam..bardzo przydatne wiadomości i wskazówki..napewno jeszcze wrócę po następny kurs..
Kurs spełnił moje oczekiwania, polecam.

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.