Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Podstawy diagnozy i terapii uzależnień

O kursie:
Terapia uzależnień jest metodą leczenia uzależnień, czerpiącą z różnych nurtów psychoterapeutycznych, która opiera się o współpracę specjalisty (terapeuty) o odpowiednich kwalifikacjach i pacjenta/klienta borykającego się z problemem uzależnienia. Jest to zaburzenie polegające na powtarzającym się lub ciągłym zażywaniu substancji psychoaktywnej oraz konsekwencjami związanymi z zażywaniem. Praca z uzależnionym pacjentem/klientem jest wymagająca ze względu na specyfikę funkcjonowania takiej osoby. Kluczowa w tym procesie jest ostrożnie i rzetelnie przeprowadzona diagnoza, uwzględniająca zarówno trudności, jak i zasoby pacjenta/klienta, a także jego poznawcze, emocjonalne i społeczne funkcjonowanie. Na tej podstawie można dobrać odpowiednią strategię i metody terapii. O tych wszystkich aspektach pracy terapeuty uzależnień traktuje niniejszy kurs.
 

Kurs opracował Tomasz Mendofik, Członek zarządu Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Odpowiedzialny m.in. za koordynację partyworkingu, PR i social media. W ramach działalności w śląskim oddziale SIN zajmuje się edukacją i interwencją kryzysową na imprezach i festiwalach oraz online. Autor wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy dotyczącego tripsittingu i współprowadzący wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy śląskiego oddziału SIN dotyczącego partyworkingu. Poza Społeczną Inicjatywą Narkopolityki zdobywał doświadczenie zawodowe w Krakowskim Drop-In i na dziennym oddziale rehabilitacji psychiatrycznej w NZOZ Medican w Katowicach. Do tej pory pracował z użytkownikami substancji psychoaktywnych (zarówno z osobami uzależnionymi, jak i stosującymi takie środki jedynie sporadycznie), osobami z organicznymi uszkodzeniami mózgu, zaburzeniami nastroju czy zaburzeniami lękowymi a także z osobami będącymi w stanie kryzysu.

Podczas kursu zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:
 • kryteriów diagnostycznych wybranych zaburzeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych (uzależnienie, używanie szkodliwe i zespół abstynencyjny);
 • mechanizmów uzależnienia;
 • leczeniu uzależnień w różnych modelach;
 • narzędzi przydatnych w procesie diagnozy.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Uzależnienie - diagnoza
 • Moduł 2: Mechanizmy uzależnienia
 • Moduł 3: Dialog motywujący w leczeniu uzależnień
 • Moduł 4: Modele i programy leczenia uzależnień
 • Moduł 5: Praktyka pracy z osobą uzależnioną
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
360 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
Dyplom
Bardzo ciekawe przykłady z życia wzięte.
Bardzo przydatna wiedza przekazana w zrozumiały i przystępny sposób.
Polecam kursy ,są profesjonalnie napisane, przystępnym językiem z ogromną ilością wiedzy.
na 5
Kursy świetne, sporządzone jasno i czytelnie. No i spory wybór! Polecam gorąco!
Kurs rzetelny, podano dużo przykładów dlatego nie jest to czysta teoria
wszystko super na wysokim poziomie
Wszystko w porządku.
Extra!!!
Bardzo precyzyjnie przygotowany kurs.
To kolejny kurs w którym uczestniczyłem. Platforma i materiały do nauki na najwyższym poziomie. Bardzo dziękuje i gratuluję!

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.