Kurs Podstawy diagnozy i terapii uzależnień - Centrum Rozwoju Personalnego

Podstawy diagnozy i terapii uzależnień

O kursie:
Terapia uzależnień jest metodą leczenia uzależnień, czerpiącą z różnych nurtów psychoterapeutycznych, która opiera się o współpracę specjalisty (terapeuty) o odpowiednich kwalifikacjach i pacjenta/klienta borykającego się z problemem uzależnienia. Jest to zaburzenie polegające na powtarzającym się lub ciągłym zażywaniu substancji psychoaktywnej oraz konsekwencjami związanymi z zażywaniem. Praca z uzależnionym pacjentem/klientem jest wymagająca ze względu na specyfikę funkcjonowania takiej osoby. Kluczowa w tym procesie jest ostrożnie i rzetelnie przeprowadzona diagnoza, uwzględniająca zarówno trudności, jak i zasoby pacjenta/klienta, a także jego poznawcze, emocjonalne i społeczne funkcjonowanie. Na tej podstawie można dobrać odpowiednią strategię i metody terapii. O tych wszystkich aspektach pracy terapeuty uzależnień traktuje niniejszy kurs.
 

Kurs opracował Tomasz Mendofik, Członek zarządu Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Odpowiedzialny m.in. za koordynację partyworkingu, PR i social media. W ramach działalności w śląskim oddziale SIN zajmuje się edukacją i interwencją kryzysową na imprezach i festiwalach oraz online. Autor wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy dotyczącego tripsittingu i współprowadzący wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy śląskiego oddziału SIN dotyczącego partyworkingu. Poza Społeczną Inicjatywą Narkopolityki zdobywał doświadczenie zawodowe w Krakowskim Drop-In i na dziennym oddziale rehabilitacji psychiatrycznej w NZOZ Medican w Katowicach. Do tej pory pracował z użytkownikami substancji psychoaktywnych (zarówno z osobami uzależnionymi, jak i stosującymi takie środki jedynie sporadycznie), osobami z organicznymi uszkodzeniami mózgu, zaburzeniami nastroju czy zaburzeniami lękowymi a także z osobami będącymi w stanie kryzysu.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • kryteriów diagnostycznych wybranych zaburzeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych (uzależnienie, używanie szkodliwe i zespół abstynencyjny);
 • mechanizmów uzależnienia;
 • leczeniu uzależnień w różnych modelach;
 • narzędzi przydatnych w procesie diagnozy.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Uzależnienie - diagnoza
 • Moduł 2: Mechanizmy uzależnienia
 • Moduł 3: Dialog motywujący w leczeniu uzależnień
 • Moduł 4: Modele i programy leczenia uzależnień
 • Moduł 5: Praktyka pracy z osobą uzależnioną
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
250 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN (MEiN)

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Zdrowie, dieta”

1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Jestem bardzo zadowolona z dostępności i przebiegu kursu. Już szykuje się na następny!!!
bardzo dobre szkolenie wciaz kozystam z nowego
Kurs rzetelnie przygotowany i ciekawy.Dowiedziałam się mnóstwo ,nowych rzeczy.Szķolenie zainteresowało mnie w całości, ponieważ przystępujac do niego nie miałam żadnej wiedzy z tej tematyki.Platforma jest łatwa ,w obsłudze.

NAUKA TO POKARM ,DLA ROZUMU.
ŻYCIE TO ROZWÓJ.
ĶTO SIĘ NIE ROZWIJA,ZATRZYMUJE SIĘ W MIEJSCU.
Świetne szkolenie bardzo polecam
Jestem bardzo zadowolona z takiej formy szkolenia. Uczę się kiedy chcę, mogę dowolnie korzystać z materiałów edukacyjnych. Ukończyłam już kilka szkoleń. Wiedza w pigułce, ukierunkowuje na dalsze samodoskonalenie. Bardzo polecam : )
Dziękuje.
Dziekuję
Bardzo wygodna forma kursu. Materiały podzielone na zwięzłe moduły. Każdy zakończony krótkim testem. Bardzo przystępna forma zaliczenia. Gorąco polecam.
Wspaniale kursy. Materiały przedstawione w sposób ciekawy. Możliwość pogłębiania wiedzy bez wychodzenia z domu w dogodnym dla siebie czasie.
Polecam serdecznie
Czysta przyjemność do wykorzystania w praktyce :)
Szkolenie bardzo przydatne do pracy Polecam
Wspaniałe przesłanie wiadomości z których można korzystać w każdej chwili. Fajnie opracowane i przystępne do poszerzenia swojej wiedzy. Polecam!
Zdobyta wiedza przydatna w pracy.
Szybko zrozumiale
Kurs bardzo pomocny przy prowadzeniu grupy wsparcia dla osób uzależnionych, edukacji osób uzależnionych oraz w jaki sposób motywować do zachowań abstynencji, przeprowadzania rozmów, diagnozowaniu Zespołu Abstynencyjnego , Zespołu Uzależnień .

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.