Terapia widzenia w pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych Kurs online z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Terapia widzenia w pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych

O kursie:
Terapia widzenia zajmuje się rehabilitacją zaburzeń widzenia, których nie można skorygować standardowymi sposobami, np. za pomocą odpowiednio dobranej korekcji okularowej, soczewek kontaktowych, a także dzięki zabiegom chirurgicznym. Zadaniem terapeuty widzenia jest przygotowanie w ramach cyklu terapeutycznego zestawu ćwiczeń pleoptyczno-ortoptycznych, dopasowanych do zaburzeń oraz potrzeb pacjenta. Niniejszy kurs pozwala lepiej zrozumieć problemy wzrokowe, z jakimi mogą borykać się dzieci, poznać ich źródło, a także urządzenia i ćwiczenia, które wykorzystywane są w terapii widzenia. 
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.

Kurs opracowała Sandra Altmann, optometrysta (NO20701), terapeuta widzenia, doktorantka na kierunku fizyka, chemik. Autorka artykułów z dziedziny optometrii oraz biologii komórki.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • budowy i fizjologii narządu wzroku;
 • podstaw widzenia obuocznego;
 • terminologii wykorzystywanych w terapii widzenia;
 • urządzeń i ćwiczeń pleoptyczno-ortoptycznych;
 • doboru ćwiczeń do określonych zaburzeń.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Podstawy anatomii i fizjologii narządu wzroku
 • Moduł 2: Widzenie obuoczne, a terapia widzenia
 • Moduł 3: Zaburzenia leczone w ramach terapii widzenia
 • Moduł 4: Urządzenia i materiały wykorzystywane w terapii widzenia
 • Moduł 5: Terapia widzenia w pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach
 • Moduł 6: Przykładowa terapia widzenia
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
330 zł
180 zł
Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Jestem zadowolony z możliwości ukończenia kursu, gdyż jest w nim bardzo dużo wiadomości dotyczących pracy z podopiecznym i osobami z tymi schorzeniami.
Kurs bardzo dobrze przygotowany. Informacje zawarte w materiałach bardzo przejrzycie przedstawione, konkretne. Bez zbędnych treści. Treści bardzo przybliżają i ułatwiają zrozumienie na czym polega przac z osobą z wada wzroku. Przydatne pomysły jakich sprzętów i materiałów można używać podczas terapii wzroku.
Jestem bardzo zadowolona
Polecam.
Kurs jak dla mnie kompletne bezużyteczny, nie nadaje się ani dla terapeutów pedagogicznych ani dla tyflopedagogów, ani dla rodziców, sporo teoretycznej wiedzy o budowie oka, sporo specjalistycznych terminów i właściwie brak zupełnie wskazówek praktycznych, jak ćwiczyć ruchy oczu, jak akomodację, jaka jest kolejność wprowadzania ćwiczeń, czym się kierować, itp. Kurs nie nadaje się ani dla osób początkujących ani dla zaawansowanych, strata pieniędzy jak dla mnie. Prezentacja kolorowa, dużo obrazków i zdjęć-mało treści. Nie polecam.
Rewelacyjny kurs. Materiały napisane w jasny, czytelny i bardzo zrozumiały sposób. W dodatku komfort czasowy, możliwość do wrócenia do danego modułu. Ja jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkich chcącym ponosić swoje kwalifikacje. Sprawnie szybko i bezproblemowo co rzadko się zdarza w dzisiejszych czasach.
Rzetelna, fachowa wiedza.
Kurs godny polecenia dla ciekawych . Wnosi do rozwoju osobistego jak i przypomina materiał.
super kurs duzo informacji .Super ze mozna w ciszy i spokoju czegos sie nauczyc .
Warto wzbogacić swoją wiedzę tym szkoleniem w pracy z dziećmi. Polecam
Kurs bardzo profesjonalnie przygotowany. Dużo konkretnego materiału i dużo definicji typowo medycznej z okulistyki. Na pewno wykorzystam te wiadomości w pracy z dzieckiem niedowidzącym.
Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia, zarówno z formy, jak i poziomu merytorycznego.
Bardzo rzetelnie przeprowadzone szkolenie. Skorzystaliśmy razem z siostrą ponieważ prowadzimy gabinety okulistyczne jak i optometryczne. Prowadzimy również terapię widzenia. Bardzo polecamy i na pewno skorzystamy jeszcze nie raz ????

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.