Terapia ręki i wspieranie rozwoju motorycznego dziecka Kurs online z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Terapia ręki i wspieranie rozwoju motorycznego dziecka

O kursie:
Terapia ręki w ostatnich latach zyskała na popularności. Głównym jej założeniem jest poprawa funkcjonowania dziecka w życiu codziennym oraz w czynnościach samoobsługowych poprzez usprawnienie motoryki małej, precyzyjnych ruchów dłoni i palców oraz przez dostarczanie wrażeń czuciowych. Terapia ręki skierowana jest zarówno do dzieci z zaburzeniami rozwoju, jak i dzieci w normie intelektualnej, mających specyficzne trudności w uczeniu się.  Wiedza z zakresu rozwoju motorycznego jest niezbędna w pracy pedagoga, nauczyciela, ponieważ pozwala lepiej zrozumieć wyzwania rozwojowe, przed jakimi stoją dzieci.
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.

Kurs opracowała mgr Marta Siłakowska-Zioune, terapeuta integracji sensorycznej, psychomotoryk, pedagog specjalny, terapeuta ręki, terapeuta EEG – Biofeedback, specjalizujący się w pracy z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Pracuje w nurcie humanistycznym, holistycznie patrząc na rozwój dziecka. Kieruje się zasadą „pracować na zasobach, nie deficytach”.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • anatomii ręki;
 • napięcia mięśniowego i jego wpływu na rozwój motoryki małej i dużej;
 • zaburzeń motoryki małej u dzieci;
 • metod pracy z dzieckiem z trudnościami w rozwoju motorycznym;
 • ćwiczeń i strategii wspierających rozwój motoryczny.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Teoria terapii ręki
 • Moduł 2: Terapia ręki – diagnoza i terapia
 • Moduł 3: Grafomotoryka
 • Moduł 4: Wspieranie rozwoju motorycznego dziecka jako element terapii ręki
 • Moduł 5: Terapia ręki. Inspiracje
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
340 zł
140 zł
Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Serdecznie polecam
To mój pierwszy kurs i na pewno nie ostatni :) Treści, forma przekazania informacji, wszystko na duży plus.Polecam.
Jestem bardzo zadowolona,bogate materiały, dużo informacji, wszystko przejrzyste i klarowne. Obsługa odpowiada na każde pytanie, polecam
Świetnie przygotowany i przeprowadzony kurs. Solidna podstawa do dalszego rozwoju.
Bardzo ciekawy kurs. Można się bardzo dużo dowiedzieć
Treści kursu są bardzo merytoryczne i przedstawiają dużo cennych wskazówek. Wiele można się nauczyć przechodząc przez kolejne moduły. Polecam!!
Jestem bardzo zadowolona z kursu, który odbyłam. Treści w formie prezentacji są łatwe do przyswojenia - konkretne informacje i przykłady pozwalają szybciej przyswoić materiał. Każdy może uczyć się we własnym tempie bez ograniczeń czasowych, a dyplom i zaświadczenie najwyższej jakości - pięknie się prezentuje.
Kurs na bardzo wysokim poziomie. Materiały dostępne są bardzo czytelne i do tego łatwo idzie się nauczyć. Polecam serdecznie!
Szybko sprawnie i z dużym efektem !
Szkolenie bardzo profesjonalne, dużo przydatnych informacji. Polecam
Jestem bardzo zadowolona z kursu. Bardzo ciekawy i merytoryczny materiał. Niesztampowy. Pozdrawiam
Kurs opisuje dużo umiejętności praktycznych i zawiera niezbędną teorię, bardzo go polecam. Zdecydowanie pozytywnie wpłynął na moje umiejętności praktyczne w zakresie pracy z dziećmi. Na pewno skorzystam w przyszłości z innych ofert.
Jestem bardzo zadowolona z 2 kursów, które ukończyłam.
Profesjonalny kurs - bardzo polecam
Bardzo wartościowy kurs . Nie jest moim pierwszym ale na pewno nie ostatnim z oferty Crp. Wrocław. Wiele ważnych informacji , miły i konkretny przekaz wiedzy.
Niestety za dobrą reklamą nie idzie dobry towar. Jako nauczyciel z ponad dwudziestoletnim stażem, po licznych szkoleniach, a nawet doktoracie zrobionym jako osobiste wyzwanie i przyjemność, czuję się oszukana, gdyż treści, które zostały mi przekazane, nie odpowiadają zapowiedziom zawartym w opisie kursu. Nie da się nie odnieść wrażenia, że zdjęcia w materiałach służą zapchaniu miejsca i złagodzeniu wrażenia, że oto ktoś daje mi miskę ryżu w cenie kawioru.

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.