Interwencja kryzysowa Kurs online z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Interwencja kryzysowa

O kursie:
Zapotrzebowanie na interwencję kryzysową zdaje się stale wzrastać. Kryzysy naturalnie występują w życiu każdego człowieka, jednak współcześnie doświadczamy takich okoliczności, które dla wielu osób mogą okazać się wyjątkowo obciążające. Pandemia, wojna tuż za granicą, kryzys gospodarczy mogą wzbudzać lęk o zdrowie swoje i bliskich, destabilizować sytuację zawodową i materialną czy zwyczajnie frustrować. Dokładając do tego kryzysy, które wystąpiłyby bez tych okoliczności oraz indywidualne obciążenia osób im podlegających, rysuje się niezbyt optymistyczny obraz.
Interwencja kryzysowa jest taką metodą pracy, która dąży do przywrócenia jej odbiorcom poczucia kontroli i równowagi oraz uzyskania lub odzyskania przez nich zasobów pozwalających na poradzenie sobie z trudną sytuacją. Jej celem jest doprowadzenie klienta do takiego stanu, w którym potrafi poradzić sobie z kryzysową sytuacją z użyciem wewnętrznych oraz zewnętrznych zasobów. W zależności od sytuacji może obejmować również bardzo praktyczną pomoc - np. zapewnienie schronienia czy dostarczanie informacji. Zawsze natomiast obejmuje takie elementy jak wysłuchiwanie klienta, wsparcie emocjonalne czy aktywizowanie zasobów. Należy pamiętać, że interwencja kryzysowa nie jest psychoterapią, choć stosowanie jej elementów w psychoterapii może bywać przydatne. Z tego względu interwencja kryzysowa rządzi się nieco innymi zasadami niż psychoterapia. Interwent powinien szybko i trafnie podejmować decyzje dotyczące klienta i dalszej pomocy, której może mu udzielić. Niniejszy kurs przedstawia najważniejsze informacje, które mogą znaleźć zastosowanie w pracy doświadczonych profesjonalistów oraz osób dopiero zaczynających pracę w poradnictwie kryzysowym.
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.

Kurs opracował Tomasz Mendofik, członek zarządu Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Odpowiedzialny m.in. za koordynację partyworkingu, PR i social media. W ramach działalności w śląskim oddziale SIN zajmuje się edukacją i interwencją kryzysową na imprezach i festiwalach oraz online. Autor wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy dotyczącego tripsittingu i współprowadzący wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy śląskiego oddziału SIN dotyczącego partyworkingu. Poza Społeczną Inicjatywą Narkopolityki zdobywał doświadczenie zawodowe w Krakowskim Drop-In i na dziennym oddziale rehabilitacji psychiatrycznej w NZOZ Medican w Katowicach. Do tej pory pracował z użytkownikami substancji psychoaktywnych (zarówno z osobami uzależnionymi jak i stosującymi takie środki jedynie sporadycznie), osobami z organicznymi uszkodzeniami mózgu, zaburzeniami nastroju czy zaburzeniami lękowymi a także z osobami będącymi w stanie kryzysu. Wkrótce psycholog. Obszarem jego zainteresowań jest szeroko rozumiana pomoc psychologiczna, psychologia kryzysu oraz tematyka substancji psychoaktywnych.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • cech i rodzajów kryzysów;
 • zasad udzielania pierwszej pomocy psychologicznej;
 • modelów interwencji kryzysowej;
 • procedur interwencji kryzysowej;
 • self-care w pracy interwenta.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Kryzys
 • Moduł 2: Pierwsza pomoc psychologiczna
 • Moduł 3: Interwencja kryzysowa
 • Moduł 4: Praca z osobami w kryzysach różnego rodzaju
 • Moduł 5: Self-care dla interwentów i innych osób pomagających
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
330 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Mogą Cię też zainteresować kursy:
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN (MEiN)

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Psychologia i rozwój osobisty”

1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Serdecznie i szczerze polecam te kursy. Merytorycznie doskonale i profesjonalnie przygotowane Moduły z idealnie przyswajalną wiedzą . Jeśli kogoś interesuje temat, to nie ma problemu z zapamiętaniem tekstu. To jest mój już kolejny kurs. Świetna komunikacja z organizatorami , po ukończeniu kursu otrzymujemy Dyplomy i każdy kolejny kurs, który chcecie zakupić ma bardzo wysoką promocję - nawet 70 % .
Z całego serca polecam.
Artur, Radzyń Podlaski
starstarstarstarstar
Super jakość kursu i organizatorzy. Polecam serdecznie i dziękuję.
Radosław, Radzyń Podlaski
starstarstarstarstar
Bardzo ciekawy kurs. Przydatny na co dzień w życiu. Polecam.
Katarzyna, CHORZOW
starstarstarstarstar
bardzo dobre szkolenie wciaz wracamy do nowych polecamy
Polecam. Kompendium podstawowej wiedzy. Konkretnie.
Dominika, Kiełczów
starstarstarstarstar
Wartościowy kurs, wiedza przyda się w życiu na codzień. Na pewno wrócę po więcej wiedzy
Dziękuję za rzetelnie opracowane materiały edukacyjne.
Dużo przydatnej i praktycznej wiedzy plus fajne materiały.
Krzysztof, Szczecinek
starstarstarstarstar
Kursy profesjonalne bogate i merytoryczne jak zawsze
Kinga, Piekary Śląskie
starstarstarstarstar
Bardzo ciekawe szkolenie. Polecam!!!
Kurs totalnie niewart swojej ceny. Ilość materiału znikoma. Cieszę się, że udało mi się wykupić dostęp za niewielki ułamek ceny. Literówki w materiałach praktycznie na każdym kroku. Za tę cenę zdecydowanie lepiej zainwestować w podręcznik z danego zakresu
Polecam. Rzetelnie przygotowana wiedza, która z pewnością przyda się w zawodzie.
Mariola, Budzistowo
starstarstarstarstar
Super kurs, bardzo dobrze opracowany, materiał do wykorzystania w pracy. Polecam
Kurs interwencja kryzysowa jest O.K.
Pomocne

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.