Lęk obok radości, smutku, gniewu należy do podstawowych emocji. Doświadcza go każdy w swoim życiu. Jednak gdy pojawia się lęk nieadaptacyjny, może on zaburzać funkcjonowanie w pracy i życiu osobistym. Jest głównym objawem zaburzeń lękowych, które są szóstą przyczyną niepełnosprawności na świecie. W niniejszym kursie można dowiedzieć się o sposobach diagnozowania zaburzeń lękowych za pomocą testów psychologicznych oraz o metodach leczenia zarówno farmakologicznych – o najczęściej stosowanych lekach, jak i psychoterapii. Kurs ilustrują przykłady i opisy przypadków z praktyki klinicznej, co pozwala na głębsze zrozumienie istotnych informacji. Wiedza na temat zaburzeń lękowych jest przydatna w pracy pracowników służby zdrowia: pielęgniarek, ratowników medycznych, psychologów oraz lekarzy wszystkich specjalności. Kieujemy go także do wszystkich, którzy chcieliby pogłębić wiedzę na temat zaburzeń lękowych u dorosłych i stosować ją w praktyce
Kurs opracowała Ewelina Prędka-Pawlun psycholog, terapeuta, trener technik pamięciowych. Pracuje w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu technik rozwoju osobistego. Autorka artykułów z dziedziny psychologii procesów poznawczych, psychopatologii oraz psychologii klinicznej. Zajmuje się w swojej pracy również psychologią transportu, diagnozą. Autorka gier terapeutycznych.
Podczas kursu zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:
zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
dyplom
Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.