Obecnie zaburzenia lękowe u dzieci i młodzieży występują dość często i stanowią duży problem. Celem niniejszego kursu jest umożliwienie uczestnikowi uzyskania lub poszerzenia wiedzy w zakresie rodzajów i sposobów radzenia sobie z lękiem. Omówiono tu takie zagadnienia jak: lęk separacyjny, fobie, lęk napadowy, zespół lęku uogólnionego (GAD), zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne OCD oraz zaburzenia stresowe pourazowe PTSD.
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.
Kurs opracowała dr n. med. Aleksandra Walczak-Tręda, absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim oraz Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w Klinice Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych. Psycholog z wieloletnim stażem. Specjalizuje się w pomocy z zakresu problematyki stresu, traumy. Posiada Ogólny Certyfikat z Psychotraumatologii ESTSS.
zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
dyplom
Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Zdecydowanie zabrakło mi w materiałach treści, które mogłyby wzbogacić mój warsztat pracy. W mojej opinii przewaga treści merytorycznych, a ja zdecydowanie szukałam kursu, który zwiększy moją wiedze w zakresie działań praktycznych (takie wnioski wyciągnęłam czytając opinie o Państwa kursach). Niestety, mam poczucie wydanej dużej kwoty pieniędzy na materiały, które nie satysfakcjonują mnie w kontekście moich praktycznych działań.