Excel dla początkujących Kurs online z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Excel dla początkujących

O kursie:
Znajomość Excela ułatwia pracę oraz pozwala prezentować różnego typu dane w atrakcyjny sposób. Umiejetność korzystania z arkuszy kalkulacyjnych jest sprawdzana w trakcie rekrutacji, dlatego warto dobrze się przygotować i przyswoić operacje na komórkach oraz podstawowe formuły i funkcje. Kurs "Excel dla początkujących" to 2,5 h nagrań wideo (6 modułów), 6 skoroszytów do pobrania oraz ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Dedykowany jest osobom, które dopiero poznają ten program. Do każdej lekcji dołączono skoroszyt, na którym opiera się nagranie. Plik można pobrać i powtarzać we własnym zakresie operacje prezentowane na filmie. Można w każdej chwili zatrzymać nagranie, cofnąć się do momentu, który chce się powtórzyć, czy zatrzymać na czas samodzielnego wykonywania ćwiczeń. 
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.
Kurs został przygotowany w wersji MS Excel 2019. Do samodzielnej pracy potrzebny jest program MS Excel zainstalowany na Twoim komputerze. Z powodzeniem możesz pracować z programem MS Excel 2010 i nowszym. Różnice wizualne w porównaniu do wersji MS Excel 2019 nie są bardzo istotne. W przypadku niektórych funkcjonalności programu, niedostępnych w starszych wersjach, jest to wyraźnie podkreślone w konkretnej lekcji. Ze względu na dynamikę zmian w wersji programu MS Excel 356 nie możemy zagwarantować pełnej kompatybilności z tą wersją programu.

Kurs opracował Rafał Hałasa, z Excelem pracuje od 10 lat. Swoją wiedzę zdobywał realizując praktyczne projekty z zakresu analizy i prezentacji danych. Od kilku lat uczy Excela. Jest też wielkim pasjonatem nauczania online. Dzięki temu powstała seria kursów z obsługi programu na różnych poziomach zaawansowania.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • pracy z arkuszami;
 • wprowadzania i edycji danych;
 • pracy z danymi: formatowanie, sortowanie, filtrowanie, blokowanie okienek;
 • podstawowych funkcji i formuł;
 • przygotowania i modyfikowania wykresów;
 • drukowania raportów.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Rozpoczęcie pracy z programem Excel (5 lekcji)
 • Moduł 2: Przygotowanie danych (4 lekcje)
 • Moduł 3: Praca z danymi (4 lekcje)
 • Moduł 4: Funkcje i formuły (4 lekcje)
 • Moduł 5: Prezentacja graficzna/ wizualizacja (3 lekcje)
 • Moduł 6: Przygotowanie raportów i drukowanie (2 lekcje)
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
220 zł
110 zł
Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN (MEiN)

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Excel”

1

Po zakupie kursu otrzymasz login i hasło na podany przy zakupie adres email.

user login
2

Na platformie znajdziesz materiały do nauki i testy w formie pytań ABC oraz prawda/fałsz.

user login
3

Możesz ukończyć kurs w dowolnym czasie, nie narzucamy konkretnych godzin czy terminów na realizację.

user login
4

Po zdaniu testów otrzymasz dyplom i zaświadczenie w wersji papierowej lub elektronicznej, zgodnie z Twoimi preferencjami.

user login
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Aleksandra, Pustków-Osiedle
starstarstarstarstar
Serdecznie polecam, najlepsze kursy
Kurs jak najbardziej na plus, polecam
Polecam kurs z excela podstawowego. Bardzo fajna organizacja, ciekawie omówione tematy, szybka realizacja w kwestii sprawdzenia testu końcowego oraz wysyłki dokumentów potwierdzających zdobycie wiedzy w w/w zakresie.
Kurs jest przedstawiony bardzo profesjonalnie i czytelnie:-)
Dorota, Bielsko - Biała
starstarstarstarstar
Bardzo dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej zawartej w kursach.
Polecam!

Nagranie dawno temu aktualizowane, ponadto kurs prowadzony na starym oprogramowaniu EXCEL, mając nowszą wersję kursant może mieć problemy z tożsamym odnalezieniem się w swojej wersji do wersji z kursu.
Kurs był ciekawy, dużo można się z niego dowiedzieć. Przydatny do przyszłej pracy.
Bardzo przydatny kurs od podstaw. Wszystko wytłumaczone w sposób klarowny. Bardzo polecam!
Kurs bardzo przejrzysty i zrozumiały nawet dla opornych.
Bardzo dobrze i szczegółowo wyłożony temat. Można się dużo nauczyć. Dzięki temu mam większe szanse na pracę.
To już mój drugi kurs, jestem bardzo zadowolona. Dużo przydatnej wiedzy!!!
Godny polecenia kurs dla osób, które wcześniej nie pracowały w Excelu.
Bardzo przejrzysty kurs. Jestem zadowolona!
Chce zacząć od tego, że owy kurs kupiłem za około 120 zł, dzięki zniżce. A i tak uważam że jest to ździerstwo

Ale muszę powiedzieć, że jeżeli ktoś nie ma żadnych kursów lub co sobie wpisać do CV - ten kurs może być dobry.
I jeżeli pracodawca każe Ci zrobić ten kurs. To są dwa powody, dla których można zrobić te kursy (jednak certyfikat to certyfikat :P), w przeciwnym wypadku po prostu nie warto.

Zacznę od tego, że kurs jest "przewidziany" na 30h, co jest absolutnym kłamstwem. Filmiki nie przekraczają 10 minut. Na stronie podane jest, że kurs podstawowy z Excela to 30h (z czego 2,5h to video). Tylko prawda jest taka, że oprócz obejrzenia filmików - nie ma tam co robić. Niby są w modułach zadania - ale umówmy się - tam jest po jednym zadaniu, które można zrobić w przeciągu 20 sekund. Także ja nie mam absolutnie żadnego pojęcia, dlaczego miałbym siedzieć przy tym 30h...

Filmiki nie są laniem wody, tu się zgodze - ale nie mają zbyt wielkiej treści. Parę informacji i tyle. Myślę, że na ten stopień zaawansowania materiału (a to jest poziom początkujący - tak tylko przypominam) tego materiału powinno być przynajmniej trzy razy więcej, jak nie cztery. Dlatego że poświecenie całej lekcji na jeden element na wstążce, to robienie ludzi w butelkę. Rozumiem, że można się nad nim chwile rozgadać, ale nie są to tak zaawansowane i skomplikowane rzeczy, żeby trzeba było dawkować to po jednym filmiku, który notabene tworzy cała lekcje.

Test końcowy to jakiś żart - zadanie otwarte jest najprostsze na świecie, i osoba, która odpaliła pierwszą minute, pierwszego filmiku, może na to odpowiedzieć.
Zadania zamknięte to w większości pamięciowka, która nawet nie sprawdza niczego, tylko to czy wiemy np. jak nazywają się możliwości widoku w Excel. Co nie jest pytaniem, które faktycznie sprawdza nasze umiejętności, tylko "zapchaj-dziurą".


Polecam prędzej zaoszczędzić sobie pieniądze, pójść na jakiś prawdziwy kurs - najlepiej taki który przygotuje Cię do egzaminów Microsoft, i później pójść na ten egzamin. Na prawdę. Bo tutaj się tylko straci czas i pieniądze. Autor nie ma żadnej moralności, skoro wraz z poziomem trudności jakość jest coraz gorsza.


Kurs profesjonalnie przedstawiony

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.