Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Aktualności

Kosmetologia jutra?

Data dodania: 2019-11-21 13:22:35

 


Pojęcie holizmu w ostatnim czasie zyskało na popularności. Wszystko co holistyczne stało się tak pożądane, że obecnie możemy usłyszeć o holistycznej medycynie, holistycznej fizjoterapii, holistycznej pedagogice, holistycznej muzykoterapii czy holistycznym rozwoju. Termin ten funkcjonuje także w obszarze kosmetologii i kosmetyki. Gabinety oferujące holistyczne rytuały cieszą się zainteresowaniem świadomych, wyedukowanych i wymagających klientek. Coraz częściej od swoich kosmetyczek oczekują one nie tylko profesjonalizmu w doborze i wykonaniu zabiegu, ale także holistycznej opieki. Co to właściwie znaczy?
 

Greckie słowo ὅλος (holos) oznacza „cały”. Holistyczny znaczy więc „całościowy”. Kosmetologia holistyczna postrzega klienta właśnie jako całość. Zajmuje się nie tylko konkretnym problemem skórnym, z którym zgłasza się klient, ale bierze pod uwagę także jego samopoczucie, styl życia, stan psychiczny czy otoczenie, w którym żyje.
W podobny sposób widzi piękno. W ujęciu holistycznym, nie jest ono tylko tym, co widać na zewnątrz.To także zdrowie, emocje, samopoczucie, czyli to wszystko co ma wpływ na to, jak wyglądamy.

KOSMETOLOGIA HOLISTYCZNA
to podejście do dbania o urodę, w którym piękno traktuje się jako całość, na którą składa się nie tylko wygląd, ale także zdrowie, samopoczucie, styl życia, emocje, stan psychiczny czy otoczenie, w jakim żyjemy.
 

 

Zabiegi oparte na holistycznym podejściu

Są dobierane tak, aby działały zarówno na ciało, jak i ducha. To, co wyróżnia zabieg holistyczny na tle innych zabiegów to dbałość o najdrobniejsze detale. Niezwykle ważne są takie czynniki jest atmosfera, muzyka, zapach i światło. To właśnie one potrafią przynieść kojący relaks i odprężenie. Zabiegi holistyczne są określane często rytuałami. Wykonuje się je wolno, starannie, spokojnie, przy użyciu wspomnianych już świec, muzyki i aromaterapii. Elementy filozofii holistycznej możemy wykorzystać nawet do tak podstawowych zabiegów jak henna czy manicure. Rytuały holistyczne łączą w sobie kilka zabiegów. Intensywne zabiegi na twarz można połączyć z profesjonalną pielęgnacją stóp, a na zakończenie wizyty zaproponować klientce dzienny, lekki makijaż, który wprawi ją w jeszcze lepszy nastrój.

 

Według kosmetyki holistycznej zabiegi z natychmiastowym, ale krótkotrwałym efektem są bezcelowe.

  

Każdorazowo rytuał zaczyna się od dokładnego wywiadu, diagnozy i poznania potrzeb klientki. Uwagę zwraca się w szczególności na wygląd całej skóry, powinno się w sposób kulturalny i delikatny dopytać o choroby dolegliwości oraz o wszystko to, co przeszkadza klientce w osiągnięciu dobrego samopoczucia.
 
Jakie są korzyści z takiego podejścia?
 
Holizm w kosmetyce może być rozumiany jako synonim budowania podmiotowej relacji z klientem. Wprowadza do gabinetu przyjazną i pełną empatii atmosferę. Osoba korzystająca z usług kosmetologa holistycznego czuje się otoczona troskliwą opieką. Przede wszystkim jednak ma poczucie bezpieczeństwa i przekonanie, że trafiła w ręce osoby z dużą wiedzą, której zależy na jej pięknym wyglądzie, ale przede wszystkim na dobrym samopoczuciu.
 
 Do kogo kierujemy kurs?
 
Jeśli pracujesz lub zamierzasz podjąć pracę w branży beauty, zdajesz sobie sprawę, jak przyszłościowe jest holistyczne podejście w kosmetologii. Już dziś przyjrzyj się temu zagadnieniu bliżej, aby już jutro korzystać z pozyskanych informacji. Kosmetologia holistyczna to kosmetologia jutra! 

JUŻ TEARAZ zobacz więcej informacji na temat kursu Kosmetologia holistyczna i naturalna w gabinecie kosmetycznym
 

Korzyści z ukończenia kursu
 

1. Zrozumiesz, na czym polegają możliwości stosowania holistycznego podejścia do organizmu człowieka w kosmetologii - zyskasz motywację do wykonywania swojej pracy z poczuciem misji i pomocy drugiej osobie

2. Dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać masaż i aromaterapię w gabinecie kosmetologii holistycznej – dzięki temu wzrosną Twoje kompetencje, poczujesz się pewniej w swojej pracy

3. Poznasz zasady planowania i przeprowadzania zabieg w oparciu o holistyczne rytuały - z tej wiedzy będziesz czerpać każdego dnia w swojej pracy z klientem

4. Zrozumiesz jak ważna jest Twoja rola w edukowaniu klientów o wpływie stylu życia na ciało i umysł – pomożesz w ten sposób Twoim klientom, którzy to docenią i będą lojalni

5. Otrzymasz zaświadczenie MEN i dyplom ukończenia kursu -  które z pewnością zrobią wrażenie na Twoim kliencie!

    Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.