Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Aktualności

TOP 5 zalet e–learningu

Data dodania: 2015-10-07 13:40:56Popularność e-learningu
na świecie rośnie, a wyniki przeprowadzanych badań jednoznacznie wskazują na jego świetlaną przyszłość. W Stanach Zjednoczonych 46 proc. młodzieży uczęszczającej do tamtejszych szkół średnich ukończyło przynajmniej jeden kurs online. Jednocześnie szacuje się, że do roku 2019 średnio połowa kursów oferowanych przez amerykańskie odpowiedniki szkół licealnych będzie oparta na zasadach e-learningu.


Przedstawiamy pięć najważniejszych faktów, które sprawiają, że e-learning podbija świat:

5. Eco - learning – czyli e – learning jest przyjazny środowisku.
Według ostatnich badań przeprowadzonych przez brytyjski Open University e - kurs pochłania jednorazowo aż 90 proc. mniej energii niż tradycyjne szkolenie tej samej długości. O 85 proc. zmniejsza się emisja CO2 (licząc na jednego studenta).

4. To ja się uczę, to ja dyktuję warunki – czyli indywidualizacja tempa i sposobu nauki.
W e - learningu można w dowolny sposób zarządzać swoim procesem nauczania. Nie trzeba chyba objaśniać, jak ważne jest to dla uczniów aktywnych zawodowo.

3. Time and Many – czyli oszczędność czasu i pieniędzy.
Opłaty za e - szkolenia są niższe niż za kursy tradycyjne. Ponadto odpadają koszty dojazdów, noclegów i dodatkowych materiałów które, w przypadku tradycyjnych szkoleń trzeba często dodatkowo nabyć. Dzięki e-kształceniu student oszczędza czas. Nie musi marnotrawić go na dojazdy, nie ma konieczności rezygnowania z ważnych wydarzeń, nie zaniedbuje pracy, życia rodzinnego itd.

2. Globalny zasięg – czyli barak ograniczeń terytorialnych.
E-learning daje możliwość uczestnictwa w kursach organizowanych przez instytucje i placówki zlokalizowane w dowolnym miejscu na świecie.

1. No limits – czyli e-learning jest dla każdego.
E - learning jest elastyczny i mobilny. Można korzystać z niego w dowolnym miejscu, 24 godziny na dobę. Z początku myślano o nim w kategorii szansy edukacyjnej dla osób zapracowanych, mieszkających z dala od ośrodków edukacyjnych. Obecnie z tej metody korzystają wszyscy, niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia i sytuacji życiowej.

    Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.